Hizmetlerimiz
Adı Soyadı
Konu
Telefon
E-Mail
Adres
Mesaj
Kullanıcı :
Şifre:
Şifremi Unuttum
Pratik Bilgiler
 • Aksesuar

 • Aydınlatma

 • Bilgi ve Gündem

 • Dekor Tv

 • Dekorasyon

 • Dekorasyon Oyunları

 • Dekoratif Ürünler

 • Döşeme ve Kaplama

 • Faydalı, Pratik Bilgiler

 • Hediyelik ve Hobi

 • Mefruşat Tekstil

 • Mobilya Dekorasyon

 • Peyzaj, Kent ve Bahçe

 • Seramik Vitrifiye, Akrilik

 • Tasarım Mimar Ajandası

 • Teknik, Akademik Bilgi

 • İç ve Dış Cephe

 • İnşaat, Emlak Konut

 • Alışveriş Sepeti
  Sepetiniz Boş
  Dekorasyon

  Ara Bölmeler Bölme Duvar
  Dekorasyon Hizmetleri

  Mobilya Dekorasyon
  Mutfak Dekorasyon
  Banyo Dekorasyon
  Ahşap Dekorasyon
  Ev Dekorasyon
  Boya Badana
  Komple Dekorasyon
  Ahşap Kapı
  Mağaza Dekorasyon
  Villa Dekorasyon
  Ahşap Mediven
  Proje Dekorasyon
   

  Ankara / Siteler 
  ..İletişim Bilgileri
  ...
  Dekorasyon :         0530 402 9921
  ... 
  iÇ-Dış İnşaat ve Mobilya Dekorasyon İşlerinde, Mimar Ekibi Teknik Kadrosu, Kalifiye ustasıyla Beraber; Proje Uygulamaları Ev-İşyeri, Otel ve Dekorasyon İşlerinde Uygulamaları...

  Bölmeler büyük hacimlerin daha küçük birimlere ayırmak, ayrı oturma veya çalışma birimleri oluşturmak amacı ile yapılır. Bölmeler dekoratif eleman olarak da değerlendirilebilir. Bölmeler günümüzde

  ARA BÖLMELER ( Seperatörler )

  Bölmeler Hakkında Genel Bilgi


  Bölmeler büyük hacimlerin daha küçük birimlere ayırmak, ayrı oturma veya çalışma birimleri oluşturmak amacı ile yapılır. Bölmeler dekoratif eleman olarak da değerlendirilebilir. Bölmeler günümüzde, ahşap, alçı v fayans gibi elemanlardan değişik amaçlara göre yapılmaktadır. Bölmeler odalarda, salonlarda, pastane, berber lokanta otel ve benzeri yerlerde görünmesi istenmeyen bölümlerin perdelenmesi işi bölmelerle sağlanır. Ara bölmelerin birçok yararları vardır.

  a) Dekoratif değer taşır.
  b) Tavan bölünmediğinden perspektif derinliğini engellemez.
  c) İstenildiği an sökülüp yeni düzenleme yapılabilir.
  bölme duvar, alçıpan bölme duvar, bölme duvar sistemleri, ofis bölmeleri, modüler bölme duvar
  Ahşap bölmeler kullanılacak yerin mimari özelliğine göre çok değişik biçimlerde yapılabilir. Belirli ölçülere göre fabrikasyon olarak yapılan ve hazır olarak alınan ara bölmelerle, yerine göre tasarlanıp yaptırılan ara bölmelerde vardır. Bölmelerin yapımında değişik gereçler de kullanılabilir.

  Bölme Türleri

  Bölmeler ve ayırıcılar, değişik yönlerden gruplandırılabilirler.

  1) Ahşap Bölmeler.
  2) Dolapla Bölümleme.
  3) Kapılarla Bölme.
  4) Alçıpan Bölmeler.

  1. AHŞAP BÖLMELER

  Ahşap bölmeleri kendi arasında da sınıflandırabiliriz. Bu sınıflandırmayı konstrüksiyon yönüyle yaparsak ;

  a) Sabit bölmeler,
  b) Sökülebilir bölmeler,
  c) Dekoratif bölmeler,
  d) Hareketli bölmeler.

  1.a.Sabit Bölmeler (İskelet Bölmeler)

  Bölmenin çatkısı, yapı kerestesi ile hazırlanarak değişik yöntemlerle yapıya tutturulur. Çatkının bir yüzü veya iki yüzü de tahta ile kaplanır. Kaplama amacı ile ağaç ürünü plakalarından da yararlanılabilir.

  Sabit bölmelerin iskeleti köşeli inşaat kerestesi veya demir profillerle hazırlanır. Tahta yonga ve talaş plakası ile kaplanır. Kaplama tek taraflı veya iki taraflı olur. Kaplama plakalarının iskelete tutturulması çivilenerek, vidalanarak veya özel bağlantı elemanları ile yapılır. Ağaçtan yapılan iskelet; tavan kayıtı, dikmeler ve ara kayıttan oluşur. 4 m yüksekliğindeki iskeletin dikmelerinin kalınlığı 8 cm olmalıdır. Bölmede biçim bozulması olmaması için dikmelerin 60 mm’ den ince olmaması gerekir. Genellikle yatay yönde kullanılan ara kayıtlar, bölme kbölme duvar, alçıpan bölme duvar, bölme duvar sistemleri, ofis bölmeleri, modüler bölme duvar,aplama plakalarının sağlamca tutturulmasını sağlar. Ara kayıtların iskelete konuluş açıklıkları, plakaların kalınlıklarına göre 60-80 cm arasında değişir. Tavan kayıtı, yer kayıtı ve duvar kayıtları bölme iskeletinin gerekli sağlamlıkta yapıya tutturulmasına olanak sağlar.
  Bölmelerin dekoratif görünüşüne gereken önem verilmelidir. Ağaç plakalı bölmeler kolayca ağaç duvar kaplaması (lambri) görünüşünde çözümlenebilir. Bölme çerçevesinde ayrı uyumsuz bir görüntü vermemelidir.

  1. b . Sökülebilir Bölmeler (Panolu Bölmeler)

  Atölyede üretilen hazır bölme elemanlarının, yani plakaların yapıya tutturulması yöntemi ile hazırlanır. Bölme elemanlarının yapıya tutturulmasında kullanılan bağlantı biçimi ve eklentiler, bölmenin gerektiğinde sökülebilmesine olanak tanır. Sökülebilir bölmelerin yerleri istenildiğinde değiştirilebilir.
  Sökülebilir bölmeler, seri olarak üretilmiş panolarla hazırlanabilen bölmelerdir. Bu özelliğinden dolayı konstrüksiyonu basit olmalı, takılması ve sökülmesi kolay olmalıdır. Taşıma zorluğu nedeni ile diğer pano elemanları ile panolar hafif olmalıdır. Bölme panoları kedi aralarında, kendinden çıtalı veya yabacı çıtalı birleştirilebilir. Panoların ölçülen dirilmesi ve ek yerlerinin düzenlenmesi yapıdaki birim ölçü ile uyumlu olmalıdır. Pano genişliği duvardaki ağaç kaplama elemanlarının ve gömme dolapların kapak genişlikleri ile birlikte düşünülmelidir. Bölmelerde kullanılan bir panonun genişliği 500, 625, 750, 875, 1000, 1105 ve 1250 mm den biri olabilir. Dikme ile panonun ek yerlerinde fuga bırakmak, üretim ve montajda yararlı olur. Fuga görüntünün estetik yönden göze hoş görünmesini sağlar.
  İyi düzenlenmiş bölmelerde, camlı eleman, dolu elmanla veya kapılı elemanla uyuşmalı ve gerektiğinde yerleri kolayca değiştirilebilmelidir. Genişleme ve “L ve T” biçimindeki köşelerde zorluk çıkarmadan sağlanabilmelidir. Sökülebilir bölmelerin yer kayıtlarında yere vidalanmaları çoğunlukla zorunludur ama sakıncası da vardır. Bölme sökülünce veya yeri değiştirilince bağlantı yeri veya delikleri görülür. Hem yerdeki yüzeysel bozuklukları etkisiz hale getirmek,hem de yerde kalacak deliklerden kaçınmak mümkündür. Bölmenin altına konulan, yükseklik ayarlı vidalı pabuçlar bu olanağı verir. Bölmelerin tavana bağlantısı, tavan kaydının vidalanmasıyla olur. Büyük açıklıklı tavanlarda zamanla görülen sarkmalar bölmeyi zorlayabilir. Üstten sıkışan veya monte edilirken sıkıştırılan bölmenin yüzeysel düzgünlüğü bozulur. Şişmeler ve kamburlaşmalar görülür. Bölmelerin tavan bağlantıların da en çok ters U biçimindeki çözümlemelere gidilir.
  Bölmelerin yan duvarlara bağlantısı hem yeterli sağlamlıkta olmalı hem ses yalıtımı sağlamalı hem de güzel görünmelidir. Bölmenin yan duvarlarla ilişkisi ile tavan ilişkisi uyumlu olmalıdır. Bölme duvar bağlantısı özellikle pencereli duvarlarda sakınca yaratabilir. Pencere kenarları ve pervazları ile bölmenin bağdaştırılması her zaman kolay olmaz. Ölçü ve biçim bakımından görülen uyuşmazlıkları ara parçalar kullanılarak çözümlemek gerekir.


  1. c . Dekoratif Bölmeler (Seperatörler)

  Kullanıldıkları yerlerde yalnız görüntü yönünden bir ayrım sağlarlar. Az veya çok boşluklu olabilirler. Bazen dekoratif amaçla, bazen de görüntüyü perdelemek amacı ile kullanılan elemanlardır.
  Tuvalet girişi, mutfak girişi gibi görünmesi istenmeyen bölümlerin perdelenmesine yardımcı olan dekoratif bölmeler optik bir ayrım sağlar. Bu tanımlamayı sağlayan yapımlar çok değişik olanaklar verir. Gereç ve konstrüksiyon değiştirerek farklı görüntülerde dekoratif bölmeler hazırlanabilir. yapımında kullanılan gerece ve uygulanılan konstrüksiyona göre yapacağı görüntü perdelemesi azalır veya çoğalır. Dekoratif bölmenin perdeleme özelliği, buluşu yapan tarafından düzenlenebilir.
  Dekoratif bölme yapımında kafes sistemi, tahtalı sistem, çerçeveli sistem, kutulu sistem, aplike sistem ve çıtalı sistemler kullanılabilir. Gereç olarak; ağaç ve ağaç ürünü plakalar, dekoratif kumaşlar, hasır ve diğer bitkisel örgülerden, değişik metallerden, dekoratif seramik elemanlardan, renkli cam ve pleksiglastan yararlanılabilir.
  Bölmelerin ölçülen dirilmesi iç mimarlıkla ilgili bir buluş konusudur. Dekoratif bölme yere ve tavana tutturularak kullanılır.

  1. d . Hareketli Bölmeler

  Bu bölmeler özellik olarak hafif gereçlerden yapılmıştır. Pratik veya portatiftirler. Pratik soyunma bölmeleri, kısa süreli mekanlar arasını bölmek vb amaçla kullanılırlar.
  Bu bölmeler üzerindeki eklentilerle açılıp kapanırlar. Çalışma biçimi akordeon kapılara benzer.

  2. DOLAPLA BÖLÜMLEME

  Duvardaki bir girintiye göre ölçülen dirilebilir veya taşıyıcı olmayan bir duvarın yerine yapılan dolaplara bölme dolap denir. Bu durumda ses yalıtımına özen gösterilmesi unutulmamalıdır. İki odayı bir ölçüde ayıran bu dolapların tamamının kapalı sistemde yapılması zorunlu değildir. Dolapların uygun bölümleri iki tarafa açık tutulabilir ya da dolabın bazı bölümleri iki taraftan da kullanılabilir. Bölme dolaplar daha çok mutfakla yemek odası arasında veya oturma ve yemek bölümleri arasında kullanılır. Bölme dolaplarda geçişi sağlayan bir kapı bulunabilir. Kapı görüntü yönünde dolaba uygun veya zıt etki yapacak biçimde konulabilir. Bölme dolap ile duvar kaplaması birleşiyor ise iki elemanda da benzer gereç, biçim ve bölümlemeye gidilebilir. Dolapların ön görünüşü, kapak bölmeleri ve ölçüleri ile çekmecelerle, açık ve kapalı bölümlerle, farklı fonksiyonlarla değişik biçimde yapılabilir.


  3. KAPILARLA BÖLME

  Kapılarla bölme işleminde katlanır, sürme ve akordeon kapı çeşitleri uygulanır.
  Katlanır kapılar iki dış kanadı biraz dar diğerleri eşit genişlikteki kanatlardan oluşur. Kanat genişliği amaca göre 600-900 mm arasında değişir. Kanatlar birer atlayarak borulu sürme düzeni asılır. Bunun için kanat köşesine tekerler ya da arabalı gömme köşebent vidalanır. Borulu sürme düzeni tavan betonuna ya da kapı boşluğunun üstüne bağlanır. Sürme düzenindeki tekerlek ya da arabanın orta ekseni ile aynı doğrultuda olacak konumda kanat alt kenarına bir yönlendirme tekerleği konur. Yönlendirme tekerleği döşemeye gömülü U profili içinde döner. Tekerleksiz kanatların alt kenarlarında ise birer gömme sürgü bulunur. En az iki kanatlı olan katlanır kapılarda, istenilen sayıda kanat yapılabilir. Kanatlar birbirlerine menteşelerle bağlanır. Açılışta üst üste katlanan kanatları yana iterek açmak gerekir. Kanatların tümü bir tarafa ya da yarısı kapı boşluğunun sağ tarafına, yarısı da sol tarafına sürülebilir. Kapalı durumda iken bütün kanatlar alt kenarlarında bulunan gömme sürgülerinin döşemeye sokulması ile sabitleştirilir. Kanatların birbirine bağlanmasında çeşitli menteşeler ya da bu amaca uygun eklentiler kullanılır.

  4. ALÇIPAN ARA BÖLMELER

  Alçıpan bölme duvar sistemleri yük taşımayan hafif duvar sistemleri olup, üstün özellikleri nedeniyle kabul görmüşlerdir. Tavan ve tabana konulan yatay, galvanizli metal profillerle, bunlar arasına yerleştirilen düşey galvanizli metal dikmelerin üzerine bir veya iki kat halinde her iki yüzüne vidalar ile tespit edilmiş alçıpan plakalardan oluşur. Yatay ve düşey profiller değişik ebatta olurlar. İnşa edilen alçıpan duvar sistemleri dayanıklı bir yüzeye sahip olup, her türlü dekoratif işleme ve yenilemeye uygundur. Plakaların arasındaki ek yerleri alçıpan derz alçısıyla doldurulmuş olup, düzgün, eşsiz yüzeyler elde edilir. Böylelikle yapıdaki hareketler, titreşimler ve zemin oturmalarına karşı çatlamaları önler hale de getirilir.
  Ayrıca özel fuga profili kullanarak tamamen sökülebilir fugalı duvarlar da üretilir.
  Kaynak:.BÖLMELERDE İZOLASYON

  1. Ses Yalıtımlı Bölmeler

  Yapılarda, sonradan yapılan bölmelerin, ses geçirmez olması istenir. Ses geçirmez bölmelerin en belirgin yapım özelliği, iki katlı olmalarıdır. Bölmelerin kaplama malzemesi farklı kalınlıkta parçada hazırlanırsa yalıtım ve akustik özelliği gelişir. Gereç olarak yonga levhası, kontrplak, alçılı kordon plaka, çimentolu asbest plaka, ince metal kaplı yonga levhası vb kullanılabilir. Plakaların doğrudan bölmeye tutturulması ses yalıtım özelliğini azaltır. Bu nedenle dolgu plakaları ile bölme çerçevesi arasına lastik veya sünger profil konulmalıdır. Ses dalgası ile titreşime başlayan dolgu parçasının hareketi, esnek ara parça ile engellenir. Böylece titreşim bölmeye geçemez ve yayılamaz. Bu özellik, bölmenin ses yalıtım niteliğini geliştirir. Bölmenin iki tarafındaki izocam veya izomantar gibi yalıtıcı gereçlerle doldurulmalıdır.
  Ses yalıtımı camlı bölmelerde iki kat camlı olmalıdır. Camların biri ince diğeri kalın olabilir. Camların arasındaki uzaklık arttıkça ses yalıtım özelliği de artar. Cam, doğrudan çerçeveye konulmalıdır. Camın bütün çevresi macunlanmalıdır. En doğrusu camın lastik bir profile geçirilmesi ve lastik profille birlikte monte edilmesidir.
  Ses yalıtımlı bölmelerde kapı varsa, kuşkusuz kapının da ses yalıtımı sağlanmalıdır. Kapı çevresi ve altı lambalı olmalı, ayrıca esnek kauçuk profille yalıtım özelliği arttırılmalıdır. Bölmenin yere, duvara ve tavana bağlantısında kauçuk veya plastik profillerden yaralanmak gerekir. Esnekliğini uzun süre saklayan yapı macunları da (çekomastik) bu amaçla kullanılır. Ses yalıtımlı bölmelerde yerin taş, beton olması sakıncalıdır. Yere kaplanan uzun tüylü halı ses yalıtımını geliştirir.
  Borular havalandırma kanalları, sesi ve ses dalgalarının oluşturduğu titreşimi diğer odalara taşıyan aracılardır. Bunlarında ses emen gereçlerle yalıtılması gerekir. Pencere çevreleri ile ses yalıtımlı bölmenin ilişkisi bazı sorunlar çıkarabilir. Özel hazırlanmış ara parçaları ile hem görünüşü bozmayan, hem ses yalıtımını sağlayan çözümler bulunabilir. Bükülebilen ince kurşun levhalardan bu amaçla yaralanılabilir.

  2. ATEŞE DAYANIKLI BÖLMELER

  Ateşe ve yangına dayanıklı bölme yapmak sık karşılaşılan bir durum değildir. Bölmenin yapımında kullanılacak gereçleri ve konstrüksiyonun şu özellikleri taşıması gerekir.
  Bölmenin çatkısını oluşturan ağaç elemanlar, ateşe dayanıklı gereçlerle örtülmelidir. Alçılı karton plakalar, çimentolu asbest plakalar bu amaçla kullanılabilir. Ateşe dayanıklı özellikte üretilmiş ağaç ürünü plakalardan da yararlanılır. Ateşe dayanıklı bölmeler, açık alev karşısında en az 30 dakikalık deney süresince tutuşmamalıdır. 90 dakikalık açık alev deneyinde yanmayan bölmeler güvenilir sayılır. Deney sırasında bir yüzü ısıtılan bölmenin diğer yüzündeki sıcaklık 130 santigrat dereceyi geçmemelidir.
  Bölmenin kaplama elemanları ağaç ürünü ise ya aralıksız yangına getirilmeli veya cumbaları metal profille korunmalıdır. Ateşe dayanıklı bölmelerde iskeletin çelik profilden hazırlanması ve hiç ağaç kullanılmaması en doğrusudur. Kuşkulu hallerde önce, tasarlanan ateşe dayanıklı bölmeden bir örnek hazırlanır, örnekte yanma deneyi uygulanır. Sonuç güvenilir ise asıl bölmenin inşasına geçilir.

  4. BÖLME DUVAR MONTAJI

  duvarın döşeme ile birleştiği yer projeye uygun olarak çırpı ipi ile birleştirilir ve işaretlenir. Döşeme finişi tesviye betonu veya şap olabilir. Tesviye betonu üzerine montajda suya karlı koruyucu ince malzeme kullanılır.

  Döşemedeki duvar izi tavana ve düşey yapıya alet kullanılarak işaretlenir.
  Yatay u profiller tavan ve döşemeye matkap ve özel dubel veya tabancalı özel beton çivisi ile işaretli akslara montaj edilir.

  Düşey profiller sabit duvar yüzeyinden başlayarak 9.5 mm. alçıpan plakalarda 40 cm. – 12.5 mm. ve daha kalın plakalarda 60 cm .aralıkla montaj yapılır.

  Dikmeler arasına izolasyon maddesi konulduktan sonra yüzeye alçıpan veya ahşap bölmeler montaj edilir.
  ___
  .bölme duvar, alçıpan bölme duvar, bölme duvar sistemleri, modüler bölme duvar, hareketli bölme duvar, demontable bölme duvar, bölme duvar fiyatları, cam bölme duvar, ara bölme duvar, demontabl bölme duvar, modüler bölme duvar sistemleri, ofis bölme duvar, alçıpan bölme duvar fiyatları, ahşap bölme duvar, alüminyum bölme duvar, camlı bölme duvar, alçipan bölme duvar, trimline bölme duvar ,
  Ankara Dekorasyon, Mutfak Dolabı, Banyo Dolabı, Soyunma Dolabı, Vestiyer, Çocuk ve Genç Odası, Kapı, Pencere, Mimari Tasarım Sunum, Mobilya Dekorasyon, Portmanto, RayDolap, Duvar Üniteleri, Ev Yenileme, Ahşap Kapı, Gömme Dolap, Plazma Ünitesi, Boya, Badana, Alçıpan, Panel Kapı, Laminat Parke, Ahşap Parke, Merdinen, Mutfak Tezgahları, Banyo Tezgahları, Akrilik Tezgah, Anahtar Teslimi Dekorasyon, Bahçe Mobilyaları, Ofis Mobilyaları, Komple Dekorasyon Ankara Dekorasyon Kaliteli ve Prensipli.. Dekorasyon Rehberi Mobilya Mutfak Banyo Mefruşat İnşaat Dekor Tasarım Mimarlık Firma Rehberi Alçı Boya Sandalye Koltuk Masa Mobilya Firma Rehberi Mutfak Banyo Mobilya Dekorasyon Ankara Dekorasyon Ankara Mutfak Dolabı Ankara İnşaat Dekorasyon Dekorasyon Rehberi Mobilya Mutfak Banyo Mefruşat İnşaat Dekor Yatak Odası Oturma Grubu Yemek Takımı Proje Uygulama Firma RehberiBoya Badana Alçı Alçıpan Sıva Karo Sıva Küpeşte Kartonpiyer Dış Cephe Sıva Yalıtımı Fayans Duvar Bina Mermer Çevre Düzenlemesi Yağlı Baskı İşleri Ankara dekorasyon|ankara prefabrik|metal asmatavan|boya badana|alçıpan|prefabrik ankara|ankara ferforjedekorasyon,parke,perde,renk,havuz,sauna danismanliklari,züccaciye,gümüs,nevresim, havlu,bornoz,ev güvenlik sistemleri satis, aksesusar,dekorasyon,bahçe,aydinlatma,konut, zemin,hali
  ___

  Bu Haber 25.02.2010 tarihinde kayıt edilmiş ve 25269 kez okunmuştur.

  .: Diğer dekorasyon bilgileri :.
  Bilgisayar Masası [AnkaraDekorasyonİmalat]Kadınlar Bu İşi Biliyor
  Davetkar Bir Oda YaratmakDekorasyon Çizim Programı
  Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır [Boya Alçı Dekor]Stüdyo tipi evler için yaratıcı fikirler [EvDekorasyon]
  Yatak Odası Dekorasyonu Önerileri [DekorasyonMobilya]Mutfak Nasıl Yerleştirilir MutfakDekorasyon
  Bebek Odası İçin Altı Pratik Fikir -Ankara MobilyaKüçük Mekanlara Büyük Öneriler -EvDekorasyon
  Taş Duvarlar Her Yeri Kaplıyor [İnşaat Dekorasyon]Mobilya ve Diğer Eşyaların Yerleştirilmesi
  Sağlıklı Bir Ortam İçin...Yatak Odası Dekorasyonu
  DUVARLARDA FARKLI TASARIMLARKANEPE SEÇERKEN
  ON ADIMDA HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİN İLGİNÇ BULUŞLAR HEM EVİNİZ ŞIK OLSUN
  İLGİNÇ BULUŞLAR HEM EVİNİZ ŞIK OLSUN EVİNİZİ TARZINIZA UYGUN DÖŞEYİN
  DEKORASYONDA YAPILAN YANLIŞLARMUTFAĞINIZDAN MEMNUN MUSUNUZ
  BANYOLARIN EVRİMİBURÇLARA GÖRE DEKORASYON
  EVİN İÇİNDEKİ SU IŞILTISIDEKORASYONDA KOKU VE RENK SEÇİMİ
  MUTFAKTA TASARIM İHTİYAÇLAR VE ERGONOMİEV DEKORASYONUNDA KONFORU YANSITMAK
  EV DEKORASYONU [Ankara]EVİNİZE SİHİRLİ BİR DEĞNEK DOKUNDURUN
  EV DEKORASYONUNDA RENK SEÇİMİEV DEKORASYONU İP UÇLARI
  ÇATI KATI DEKORASYONUDEKORASYON ve BOYA SEÇİMİ
  EVDE YENİLİĞE GİRİŞMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKEN BAZI NOKTALAREVİME UYGUN PERDEYİ NASIL SEÇERİM?
  EV DEKORASYONU, EV TEKSTİL UYUMU
  Kayıtlı Firmalar
 • Basf Sümerbank Türk Kimya San Aş
 • Basaray Gıda İhtiyaç Maddeleri Egitim Yapi Tur Iç Ve Dış Tic Ltd Şti
 • Bas Kimya Santicltdşti
 • Barva Organık Boya Kımya
 • Barkan Kimyevi Mad San Ve Tic Ltd Şti
 • Barka Gıda Maddeleri Paz San Tic Ltd Şti
 • Bardacık Market
 • Baratek Ltd Şti
 • Baran Parfümeri
 • Balmumucu Kımya San
 • Baliteknik Ltd Şti
 • Baktat Gıda San Tic Ltd Şti
 • Baks Batı Kimya San Tic Aş
 • Bakıroğlu Gıda San Tic Ve Ltd Şti
 • Bahamis Gıda Ve Kimyevi Maddeleri San Tic Ltd Şti
 • Bağdat Ticaret Gıda Ltd Şti
 • Bağdat Baharatları Paz San Tic Ltd Şti
 • Bağcı Ticaret
 • Babadaglar Gıda Tem Nak Oto Ins Tur Taah San Ve Tic Ltd
 • B S Gıda Ve İhtiyaç Maddeleri San Tic Ltd Şti
 • Aziziye Baharat
 • Azimli Gıda Temizlik Tekstil Dağıtım San Tic Ltd Şti
 • Azimli Gıda Ltd Şti
 • Ayyildiz Gıda Ltd Şti
 • Ayyıldız Plastik Sanayii
 • Ayvet
 • Aytekinler Yem Katkı İlaç Kimya San Ve Tic Ltd Şti
 • Aytaş Sanayi Ve Ticaret Aş
 • Aysu Sağlık Hiz Ltdşti
 • Ays Kimya Ve Makine Ltdşti
 • Web Tasarımı - ORDEN BİLİŞİM - 2008